OWD

Nurkowanie jest dla każdego. Jest łatwe i niezwykle ekscytujące pod warunkiem, że pierwsze kroki stawiasz pod opieką doświadczonego instruktora, co jest gwarantem nie tylko bezpieczeństwa, ale przede wszystkim solidnych podstaw do uprawiania tego sportu. Jesteśmy pewni, że dla każdego, kto wcześniej nie nurkował, podwodny spacer będzie przygodą życia. Jeśli wciąż się wahasz wykorzystaj naszą propozycję pojedynczej lekcji nurkowania „Poznaj nurkowanie„, a jeśli już wiesz, że to jest to co chcesz robić, zapraszamy na Kurs Nurkowania Open Water Diver w Centrum Nurkowym Profundal – jedynym szkolącym w organizacji SSI (Scuba Schools International) w tej części Polski!

Wymagania

 • podstawowa umiejętność pływania (możliwe wcześniejsze zajęcia z nauki pływania – prosimy o kontakt), do końca kursu przepłynięcie 200 m w dowolnym czasie.
 • co najmniej 18 lat, lub w przypadku młodszych kursantów od 15 do 17 roku życia pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Kursanci w wieku pomiędzy 10 i 14 rokiem życia mogą uzyskać uprawnienia Junior Open Water Diver jeśli szkolą się i nurkują pod bezpośrednim nadzorem rodzica, opiekuna lub aktywnego nurka przewodnika. Kiedy nurek Junior Open Water Diver osiągnie wiek piętnastu lat może uaktualnić uprawnienia do Open Water Scuba Diver
 • dobry stan zdrowia. Na miejscu kandydat wypełnia oświadczenie medyczne, jeśli jedna z odpowiedzi brzmi TAK, wymagane jest zaświadczenie lekarskie: „zdolny do płetwonurkowania” 

Koszt 1500 zł (brak dodatkowych kosztów, wszystko w cenie )

Możliwe są także szkolenia VIP czyli kursy indywidualne organizowane dla pojedyńczego kursanta. Koszt kursu OWD w trybie indywidualnym VIP to 2200 zł, 12 nurkowań.

Cena kursu zawiera

 • 5 zajęć po 45 minut na basenie H2o w Lublinie (głebokość 3 metry, zajęcia w poniedziałki wieczorem lub weekendy cały dzień) , następnie:
 • 5 nurkowań na wodach otwartych (jezioro Piaseczno) (po ewentualnych zajęciach basenowych) lub:
 • 10 nurkowań w wodach otwartych w przypadku odbycia całości kursu nad jeziorem
 • kompletny sprzęt nurkowy na czas trwania kursu
 • certyfikat (licencję nurkową) 
 • dostęp do elektronicznej platformy edukacyjnej, aplikacji na telefon i logbooka SSI
 • szkolenie teoretyczne
 • egzamin teoretyczny w formie testu wyboru
 • obsługę instruktora
 • ubezpieczenie nurkowe

Dodatkowe informacje

Naszym mottem jest przede wszystkim jakość szkoleń dlatego zajęcia odbywają się w grupach 2-4 osobowych.

Jest możliwość uczestnictwa w zajęciach basenowych nadprogramowo, w super cenie 50 zł ( zapewniam zestaw powietrzny). Jesli ukończyłeś kurs na basenie lub jesteś w trakcie, a chcesz jeszcze powtórzyć ćwiczenia to jest taka możliwość. Spójrz w kalendarz, zobacz termin innego kursu i dołącz. Ilość miejsc ograniczona. Oferta dla Wszystkich, również dla osób z certyfikatem, ale nigdy nie szkolących się w Profundalu. Nie czujesz się pewnie, warto odświerzyć umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Sprawdź mój system szkolenia. Zapraszam.

Dodatkowe warianty kursu podstawowego

 • po zajęciach basenowych i teoretycznych w Lublinie, kurs możemy ukończyć w innym miejscu. Najczęściej jeżdzimy do Egiptu lub na Maltę na wyspę Gozo. Do kosztu kursu musimy wtedy doliczyć wyjazd instruktora i swój. Nie są to duże pieniądze. Zapraszam do kontaktu
 • możliwość realizacji całości kursu na Malcie lub w Egipcie. Zapraszam do relacji : https://www.profundal.pl/kurs-pletwonurka-wyspie-gozo/

ZAPISZ SIĘ NA KURS TERAZ

Zachęcamy wszystkich planujących rozpoczęcie kursu nurkowania do zapoznania się z bezpłatnym materiałem teoretycznym w wersji on-line. Szczegóły na ten temat pod poniższym przyciskiem.

BEZPŁATNY KURS OWD ON-LINE!

Więcej korzyści

Dla absolwentów szkoły nurkowania Profundal:

 • doradztwo przy zakupie sprzętu nurkowego
 • 10 % zniżki na zakup sprzętu,
 • 20 % zniżki na wypożyczenie sprzętu ! ,
 • wyjazdy nurkowe w ciekawe miejsca w kraju i za granicą,
 • dostęp do platformy multimedialnej i logbooka SSI (miejsce gdzie możecie wpisywać swoje nurkowania),
 • spotkania integracyjne

Zajęcia basenowe
Od tego zaczyna się kurs nurkowania OWD. Pierwszy kontakt ze sprzętem, pierwsze zanurzenia i ćwiczenia.

Zajęcia w wodach otwartych
Zaczyna się prawdziwe nurkowanie. Ćwiczymy w otwartych akewnach i świetnie się bawimy 🙂

Zadzwoń i zapisz się na kurs, który odmieni Twoje życie: +48 50 60 40 999

 

Najczęstsze pytania dotyczące kursu


Czy nurkowanie jest bezpieczne ?


Bezwzględnie TAK jeśli uczysz się pod okiem najlepszych. U nas jesteś pod opieką wykwalifikowanego instruktora SSI o bogatej i rozległej wiedzy, a także o bardzo dużym doświadczeniu, którym na każdym etapie edukacji będzie się z Tobą dzielić. W naszej szkole przejdziesz najwyższej jakości szkolenie praktyczne i teoretyczne wspomagane najnowszymi technologiami w procesie edukacji z zakresu teorii nurkowania.


Czy będę miał z kim nurkować po kursie ?


Nurkowanie jest coraz bardziej popularną aktywnością i to zarówno wsród mężczyzn, kobiet jak i dzieci. Poniekąd winny jest temu dzisiejszy tryb życia jaki większość z nas prowadzi. Nurkowanie jest pewnego rodzaju odpowiedzią na ten stan, sposobem na ukojenie zmeczonego codzienną gonitwą ciała i umysłu, a także sposobem na poprawienie kondycji fizycznej, poznanie własnego ciała i wzrost pewności siebie. To cudowny sport, który każdego roku przyciąga coraz większą rzeszę miłośników, a ich motywacje są najróżniejsze. Jedni szukają w nurkowaniu wrażeń i dużej dawki adrenaliny, inni zaś wyciszenia i możliwości delektowania się pięknymi widokami oraz podwodnym życiem. Wszyscy odnajdują to czego szukają.  Nie musisz się obawiać, że kończąc kurs nurkowania nie będziesz miał/a z kim nurkować. Wokół naszej szkoły skupionych jest wiele niesamowitych osób, z którymi możesz nurkować. Ponadto jako szkoła i centrum nurkowe organizujemy szereg wyjazdów zarówno w miejsca znajdujące się tuż nieopodal jak jezioro Piaseczno czy do miejsc bardzej egzotycznych jak piękne rafy koralowe Egiptu czy wraki i formacje skalne na Malcie (na Maltę, a dokładniej wyspę Gozo latamy nurkować kilka razy w roku)

Po ukończeniu kursu OWD na wszystkich naszych absolwentów czeka wiele atrakcji organizowanych przez szkołę, natomiast głodni wiedzy będą mogli nasycić się do woli na kolejnych poziomach edukacji.


Czy nie jestem za stary na rozpoczęcie kursu?


To ile lat nosisz na karku nie ma znaczenia. Jeśli jesteś zdrów i nie ma przeciwskazań medycznych do tego abyś nurkował możesz przystąpić do kursu bez względu na to czy masz lat 20 czy ponad 60. Jeśli nie masz pewności czy podołasz, zawsze możesz skorzystać z pojedyńczej lekcji „Poznaj nurkowanie„, aby przetestować własne możliwości i podjąć właściwą dla siebie decyzję.
Pytanie o wiek i nurkowanie pada bardzo często, ponieważ wiele osób sądzi, że aby nauczyć się nurkować trzeba zacząć w młodym wieku. Na szczęście nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Nurkowanie jak już wspomnieliśmy nie jest trudne i każdy bez względu na swój wiek czy nawet na poziom sprawności (z powodzeniem nurkuje wiele osób niepełnosprawnych) może się tego nauczyć. Wystarczy nurkować 🙂

Zapraszam do odbycia podwodnej przygody


Leszek Leon Staniak