Jeśli jeszcze nie zapisałeś się na kurs, bo np. dopiero się nad nim zastanawiasz lub zwyczajnie chcesz jedynie sprawdzić czy podołasz wyzwaniu, to teraz możesz rozpocząć bezpłatnie kurs nurkowania w trybie on-line. Z kolei jeśli już zdecydowałeś o rozpoczęciu podstawowego kursu Open Water Diver, opcja ta pozwoli Ci lepiej się do niego przygotować.

W pięć minut uzyskasz dostęp do profesjonalnie opracowanych materiałów dydaktycznych wzbogaconych o elementy multimedialne jednej z największych na świecie organizacji szkolących nurków: SSI (Scuba Schools International).

Pierwsze trzy rozdziały do których uzyskasz dostęp, to podstawy kursu OWD. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak aktywować dostęp do systemu szkoleniowego on-line. Zachęcamy do skorzystania z niego każdego kto myśli o nurkowaniu.

Jak aktywować bezpłatny kurs nurkowania on-line

Przejdź na stronę SSI pod adresem http://www.divessi.com/ i z menu dostępnego w prawym górnym rogu wybierz logowanie dla NURKA (LOGIN – My SSI), a następnie kliknij w link NOWY LOGIN.

 

 

W ten sposób przejdziesz do formularza rejestracji. Bezpośrednia droga, to klikniecie w poniższy przycisk:

ROZPOCZNIJ KURS OWD ON-LINE

 

formularz rejestracji - kurs nurkowania

 

Wypełnij formularz swoimi danymi. W polach na które nie możesz odpowiedzieć jak np. ilość odbytych już nurkowań nie wpisuj nic (zakładamy, że jeszcze nie nurkujesz).
Na końcu formularza musisz wybrać certyfikowaną placówkę SSI szkolącą nurków, z którą potencjalnie chcesz się związać i gdzie docelowo chciałbyś odbyć szkolenie i uzyskać swój wymarzony certyfikat. Na liście znajdziesz naszą szkołę.

Po wypełnieniu formularza rejestracji kliknij na przycisk przesyłający dane do systemu.

 

wysyłanie

 

W efekcie na swój adres email podany w procesie rejestracji otrzymasz potwierdzenie oraz dane dostępowe do portalu dla nurków w tym do interesujących nas materiałów szkoleniowych. Mail jaki otrzymasz będzie wyglądał mniej więcej tak:

 

mail

 

Teraz pozostaje nam już tylko zalogować się do portalu i chłonąć garściami wiedzę tam zamieszczoną. Przejdź do logowania i wpisz dane jakie otrzymałeś w mailu od SSI.

 

logowanie

 

Po poprawnym zalogowaniu się zobaczysz główną stronę swojego profilu, gdzie możesz edytować jego dane w tym także zdjęcie, które w przyszłości pojawi się na Twoim certyfikacie. Nie będę omawiał wszystkich opcji w panelu, bo koncentrujemy się na kursie on-line, ale zachęcam do przyjrzenia się także pozostałym funkcjom. Portal jest aktualnie w intensywnej przebudowie i rozbudowie w związku z bardzo dynamiczną cyfryzacją SSI. To pierwsza na świecie organizacja szkoląca nurków, która zdecydowała się na pełną digitalizację, a proces jej wdrażania rozpoczał się z początkiem 2015 roku.

Kliknij na linku myCourses (moje kursy) aby przejść do materiałów szkoleniowych on-line.

 

moje kursy

 

Zobaczysz listę kursów on-line, do których na obecnym etapie masz dostęp. Kliknij w przycisk przy sekcji Scuba Diver.

 

lista kursów

 

Uruchomisz w ten sposób elektroniczną wersję książki w ramach podstawowego kursu nurkowania Open Water Diver. Do trzech pierwszych rozdziałów masz nielimitowany i bezpłatny dostęp.

 

kurs nurkowania online

 

Pozostaje tylko zabrać się za studiowanie materiałów, a jest co czytać i oglądać. Atrakcyjne i przystępnie zaprezentowane zagadnienia teoretyczne wzbogacone są o filmy i animacje.

 

lekcja nurkowania

 

Aby ułatwić przyswajanie wiedzy system wyposażony jest w mechanizm notatek, które możesz przypisać praktycznie do każdego fragmentu treści oraz mechanizm zakładek dzięki czemu szybko możesz wrócić do interesujących zagadnień poruszanych na kursie.

 

zakładki

 

Każdy rozdział kończy się zestawem pytań kontrolnych. Możesz w ten sposób zweryfikować na ile udało Ci się przyswoić wiedzę z danego rozdziału i wyłapać w ten sposób elementy, które wymagają jeszcze doszlifowania.

 

pytania kontrolne

 

Na bieżąco możesz śledzić postępy. Wystarczy przejść do listy dostępnych dla Twojego konta szkoleń on-line i sprawdzić z jaką ilością materiału udało Ci się do tej pory zapoznać i jak dużo udało Ci się zaliczyć przechodząc pomyślnie pytania kontrolne.

 

postępy

 

Jeśli nie rozstajesz się ze swoim smartfonem lub tabletem, to zachęcamy do pobrania i zainstalowania specjalnej aplikacji mobilnej SSI umożliwiającej korzystanie z kursu jak i wielu innych elementów portalu dla nurków zawsze tam, gdzie będziesz miał na to czas i ochotę. W AppStore czy Google Play wpisz w wyszukiwarce „Scuba Schools International”. Pojawią się prawdopodobnie dwie aplikacje SSI, jedna stara, druga nowa. Instalujesz oczywiście tą nową, a rozpoznasz ją po ikonce (poniżej na obrazku)

 

apki

 

Gorąco namawiamy do skorzystania z wyjątkowej możliwości kształcenia się on-line. Pozwoli Ci to nie tylko podjąć przemyślaną decyzję o przystąpieniu do kursu Open Water Diver, ale także, jeśli już taką decyzję podjąłeś umożliwi Ci lepsze przygotowanie się do zajęć teoretycznych prowadzonych w Centrum Nurkowym.

Zapraszamy na kurs stacjonarny w naszej szkole. Szczegóły znajdziesz tutaj.

ROZPOCZNIJ KURS OWD ON-LINE