Zawsze chciałem nurkować ale trzeba było zrobić „to” lub „owo”. W końcu powiedziałem TAK. Żona nazwała to feministycznie kryzysem wieku średniego, ja spełnianiem swoich dojrzałych marzeń. Długo przecierałem ścieżki do różnych instruktorów aż ktoś polecił mi Leona – Leszka Staniaka i Profundal. Już po pierwszej rozmowie wiedziałem, że nadajemy na tej samej częstotliwości – ZDECYDOWANIE. Sam jestem nauczycielem, wiem więc jak podchodzi się po iluś latach „wydalania” wiedzy do kursanta. Na pierwszej basenówce włożyłem nogę w rękaw pianki :))) i zobaczyłem w oczach Leszka nie zniecierpliwienie w stosunku do kolejnego „zdolnego” ucznia ale ……… uśmiech. Ja, na jego miejscu pomyślałbym: „jak taki debil chodzi po Ziemi ? ”. Później kolejne zajęcia.

Wcześniej przeczytałem, że u niego, w Profundalu, nie jest lekko i nie było, ale po skończeniu OWD wiedziałem, że nie mam cykora schodzić pod wodę, ale mam też świadomość jej potęgi i niespodzianek jakie potrafi zafundować. Leszek Staniak to nie instruktor, to PASJONAT i WARIAT nurkowania. Teraz, z perspektywy widzę, że przecież zrobił on w zasadzie ze mną parę specjalności – a nie musiał. Jego pedagogiczne podejście znacznie wybiega poza zakresy poszczególnych stopni wtajemniczenia. Oprócz instruktora to świetny kumpel i doradca. Zamierzam wkrótce robić „Advansa” i nie mam wątpliwości, że moim instruktorem będzie LESZEK STANIAK z PROFUNDAL. To Generał nauczania i Generał nurkowania.

Andrzej
Andrzej – Chełm

W imieniu swoim własnym, kadry dydaktycznej CSP oraz uczestników kursu doskonalenia zawodowego policjantów – kandydatów na płetwonurków – chcę złożyć na ręce Pana Komendanta serdeczne podziękowania dla Leszka Staniaka z Lublina za włożony wkład w realizację tego kursu.

Rzetelność, doświadczenie, umiejętność kierowania zespołem słuchaczy oraz okazana życzliwość pozwoliła uczestnikom kursu nabycie wiedzy i umiejętności na najwyższym poziomie i w przyjaznej atmosferze. […]

Podziękowania
Anna Rosół – Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji

Pragnę złożyć na ręce Pana Komendanta serdecznie podziękowania dla Leszka Staniaka – instruktora nurkowania z Lublina za udział w zgrupowaniu nurkowym […] Leszek Staniak zaprezentował wysokie zaangażowanie i profesjonalne podejście do szkolenia. Gratuluję posiadania podkomendnego prezentującego tak wysokie umiejętności zawodowe, które w znacznej mierze przyczyniły się do bezpiecznego prowadzenia szkolenia i podniesienia umiejętności policjantów SPAP KWP w Krakowie. […]

Podziękowania
Mariusz Dąbek – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

Profesjonalizm w każdym calu. Tak naprawdę to dopiero w Profundalu zacząłem nurkować. Od szkolenia z suchacza się zaczęło. Potem wyjazdy Zakrzówek, Austria, Machów… o kursie Sidemount nie wspomnę. To był strzał w 10. Szkoła z jakiej lubelacy mogą być dumni.

Michał „Stefan” – Łęczna

Jestem po 40-tce i kursie OWD w Profundal 🙂 Pełne zaangażowanie i profesjonalizm instruktora, masa ponadprogramowych informacji i ćwiczeń. Jeśli uczyć się nurkować to tylko z tą szkołą. Polecam.

Krzysztof – Lublin

Ja również polecam LEONA, pomimo że jestem z Krakowa, zaryzykowałem i pojechałem specjalnie do Lublina na stopień AOWD u LEONA, powiem że nie żałuje, to co piszą przedmówcy to szczera prawda, podchodzi bardzo profesjonalnie do sprawy i zawsze dzieli sie w pełni swoją wiedzą, także w ciemno możesz do niego uderzać.

Michał – Kraków

Zgadzam się z przedmówcą. Ja również polecam Ci Leona. Jest on bardzo dobrym instruktorem, który w sposób jasny i zrozumiały przekaże Ci niezbędną wiedzę. Do nurkowania podchodzi bardzo profesjonalnie.

Michał „Biały” – Biała Podlaska

Ja nurkuję od 3 lat. W między czasie moje losy nurkowe związane były z dwoma lubelskimi klubami (chyba największymi). Poznałem tam wielu wspaniałych kolegów nurasów i oczywiście koleżanki też ;o). (Jeśli czytacie, to serdecznie pozdrawiam). Jednak w ekipie LEONA znalazłem swoje miejsce i dlatego polecam. Odbędziesz z nim kurs rzetelny i na pewno będziesz miał z kim nurkować po kursie. Atmosfera w ekipie przyjacielska, bez podziałów na super nurasów i „młodych”.

Arek „Koval” – Lublin